HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC OCELÁŘI TŘINEC 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

• Branky a nahrávky: 32. Skuhravý (Bombic), 34. D. Nosek (Skladaný, Melenovský) - 19. Lojek (Hudec, Kohn), 29. Adamský (Peterek, Kohn), 35. D. Květoň (Bonk, Hrabal), 46. D. Květoň (Hrabal), 50. Adamský (Peterek, Kohn), 55. Bonk (D. Květoň, Marosz). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:5, navíc Bonk (Třinec) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2760.
  • Sestavy:
  • HC Energie Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gründling, M. Rohan, Mocek, Schusser, Parýzek - Kumstát, Pech, Košťál - Zaťovič, Skuhravý, Zucker - Dej, Melenovský, Skladaný - Kuběna, Kupec, T. Klíma. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
  • HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, P. Hořava, Cartelli, Davison - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Hrňa - Valčák, Orsava, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Úvod střetnutí byl spíše oťukávací. Jako první vyzkoušel pozornost soupeřova brankáře hostující obránce Hudec, s jehož střelou si Závorka věděl rady. Na počátku 4. minuty si připsal první zásah také Hamerlík, který svými betony zlikvidoval střelu Košťála. Následující minuty patřily domácím. Nejvíce starostí měl slovenský gólman s opakovaným pokusem Zaťoviče, ale v obou případech vyšel ze souboje coby vítěz.

Oba celky si poté vyzkoušely po jedné přesilové hře. Energetici si s výhodou jednoho muže v poli nedokázali poradit, naopak Slezané proměnili svou premiérovou početní převahu v úvodní gól zápasu. Za katrem odpočíval Skuhravý, kterého vrátil zpět povedenou ranou obránce Martin Lojek - 0:1.

Obhájce titulu vstřelená branka povzbudila a na počátku druhého dějství to byli právě hosté, kdo diktoval tempo hry. V největší příležitosti selhal Peterek, kterého vychytal domácí gólman Závorka. Třinecký matador ale nemusel smutnit příliš dlouho, neboť o necelé tři minuty později vybídl ke skórování Adamského, který zasunul kotouč do odkryté klece - 0:2.

Energetici však nesložili zbraně a v rozmezí 74 vteřin srovnali na 2:2. Nejdříve se hezkou individuální akcí prezentoval Skuhravý, který svůj výjezd zpoza branky zakončil úspěšnou střelou kolem Hamerlíkova betonu - 1:2. Třinecký strážce neměl čisté svědomí ani u vyrovnávací trefy, když Noskův pokus vyrazil pouze nad sebe, aby si následně srazil padající kotouč za svá záda - 2:2.

Nadšení vydrželo fanouškům v KV Areně rovnou minutu. Oceláři podnikli výpad do otevřené obrany, Bonk si počkal na najíždějícího Květoně, který zacílil přímo ukázkově - 2:3. Vyrovnání měl na své holi Zaťovič, Hamerlík ale svůj tým tentokrát podržel. V 46. minutě navíc přišel definitivní zlom. K puku se dostal opět David Květoň a rovněž v tomto případě zamířil neomylně do horního růžku Závorkovy svatyně - 2:4.

Oceláři si poté svůj náskok pečlivě hlídali a navíc dokázali přidat další dva zásahy. Na rozdíl tří branek zvyšoval v 50. minutě Adamský, který si v brankovišti našel volný kotouč a pohodlně jej zasunul za bezmocného Závorku - 2:5. Gólový účet zápasu uzavřela hezká akce v podání Květoně s Bonkem, při níž prvně jmenový našel vtipnou zadovkou svého kapitána a třinecký lídr se trefil přesně k tyči - 2:6.